Call Us Today: +48 570 267 511, 518 379 146

Co to jest i dlaczego jest tak ważne ubezpieczenie mieszkania?

By in Nieruchomości with 0 Comments

Najprościej ujmując, ubezpieczenie mieszkania lub domu jest dla Ciebie ochroną finansową na wypadek, gdybyś niespodziewanie utracił swój dom lub mieszkanie, a także wyposażenie oraz dobytek, który z nim się znajduje. Dotyczy to nie tylko całkowitej utraty (np. w pożarze, lub w wyniku kradzieży, ale również wszelkich zniszczeń i uszkodzeń.

Czy warto korzystać z doradcy hipotecznego?

W dzisiejszych czasach przeciętny Kowalski nie jest w stanie pozwolić sobie na wybudowanie domu z pięknym ogrodem lub rodzina z przeciętnym dochodem kupić swoje mieszkanie. Żyjemy w niepewnych czasach gdzie jednego dnia mamy prace, natomiast drugiego okazuje się, że już czeka na nas wypowiedzenie. Jednak nadal chcemy godnie żyć , zakładając rodzinę najważniejszym sprawą jest dom, który ową rodzinę tworzy. Poniekąd jesteśmy skazani na kredyt na 30 lat, gdyż wynajęcie mieszkania także wiąże się z wydatkami, zwłaszcza w dużych miastach ceny są bardzo wysokie. Dlatego też wolimy odkładać na tzw. swoje niż komuś wypychać kieszenie. Wtedy warto przyjrzeć się ofercie jakie proponują nam banki odnośnie kredytów gotówkowych. Najlepiej udać się do osoby znającej się na rzeczy takiej jak pośrednik kredytowy czy doradca hipoteczny. Osoba ta udzieli nam wszelkiej wiedzy i doradzi nam jaki kredyt jest dla danego klienta najlepszy, patrząc na jego sytuację finansową. Ważne jest abyśmy mieli pełne zaufanie do takiej osoby oraz aby doradca  miał opinie pozytywne. Kredytów hipotecznych na rynku mamy bardzo wiele, w zależności od potrzeb klienta. Dzięki ich usługom oszczędzamy czas szukania ofert po Bankach, składania i uzupełniania dokumentów oraz wyjaśniania spraw związanych z nieruchomością, czuwają nad bezpieczeństwem transakcji, a ich usługi są całkowicie darmowe i wyszukać najkorzystniejszą ofertę.

Gdzie sprawdzić księgę wieczystą?

W Sądzie w Wydziale ksiąg wieczystych lub w formie elektronicznej logując się na stronie https://ekw.ms.gov.pl/eukw_ogol/menu.do

Kim jest deweloper i czym się zajmuje?

Deweloper inwestor, czyli osoba fizyczna lub prawna, która inwestuje w budowę nieruchomości budynkowych (domów mieszkalnych, obiektów biurowych, handlowych, przemysłowych) z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem.

Zwyczajowo deweloper kupuje nieruchomość, nadzoruje pełny proces inwestycyjny od fazy projektowania do zakończenia budowy (również rozbudowy lub renowacji), aż po jej sprzedaż bądź wynajem.

Deweloper ma do zrealizowania szereg zadań niezbędnych do tego, aby inwestycja okazała się udana. Deweloper odpowiada m.in. za:

lokalizację, na której powstanie jego inwestycję
przygotowanie projektu, a raczej nadzór nad nim
nadzór budowy i kontrolowanie postępu prac
wykończenie mieszkania. Stopień wykończenia mieszkania przez dewelopera może być bardzo różny. Mieszkanie wykończone pod „pod klucz” nadaje się w zasadzie do natychmiastowego zamieszkania (brakuje w nim tylko mebli). Natomiast w mieszkaniu wykończonym w „standardzie deweloperskim” niemal wszystkie prace wykończeniowe musi wykonać nabywca.
sprzedaż mieszkań lub domów.

 

Jaki dokument ustala wartość nieruchomości i kto ją wykonuje?

Wartość nieruchomości dokonuje osoba z uprawnieniami , która wykonuje zawód rzeczoznawcy majątkowego a dokumentem przedstawiającym wartość nieruchomości jest operat szacunkowy .

 

Właściciel lokalu mieszkalnego wykupionego z bonifikatą musi pamiętać, że w przypadku jego sprzedaży przed upływem pięciu lat będzie zobowiązany do zwrotu udzielonej bonifikaty. Nie dotyczy to sytuacji, gdy za środki ze sprzedaży nabył inny lokal mieszkalny lub nieruchomość.

Udostępnij to

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *